برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص قیمت، نوع و نحوه اخذ گواهینامه ها با توجه به بودجه و نیاز تعریف شده خودتان می توانید مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 33409150 – 021 ، 33412774 - 021 مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا (behkara) مفتخر است تا با استفاده از افرادی متخصص و امین شما را در جهت نیل به اهداف والای سازمانی یاری نماید.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا

نحوه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه می توان گواهینامه ایزو دریافت کرد؟

نحوه دریافت گواهینامه ایزو

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم ؟


برای دریافت گواهینامه هایی از قبیل ایزو ISO، گواهینامه های  HSE، گواهینامه های IMS و سایر گواهینامه ها عوامل مختلفی در مراحل کار، زمان پیاده سازی، هزینه و ... دخیل هستند.
این عوامل می توانند داخلی (شرکت متقاضی) و خارج از سازمان یا شرکت متقاضی باشند.
عوامل داخلی که در روند دریافت گواهینامه ها تأثیر دارند به شرح ذیل می باشند:
میزان آگاهی، تفکر سیستمی و همچنین فرهنگ کارکنان و علی الخصوص مدیران متقاضی اخذ گواهینامه.
نیازسنجی شرکت متقاضی گواهینامه ایزو ISO،  HSE، IMS و ... یا هر خدمت دیگر.
وسعت شرکت یا سازمان  و یا حجم فرایندهای سازمان.
کارکنانی که در این امر دخیل هستند از نظر کمی.
تمایل به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و میزان آن به طور واقعی و عملی برای شرکت یا سازمان متقاضی اخذ گواهینامه های  ISO،   IMS، گواهینامه HSE و ... و دیگر خدمات.
عوامل خارجی که در روند اخذ گواهینامه ها و پیاده سازی آنها دخیل هستند.
نوع برند مورد درخواست شرکت یا سازمان متقاضی – منظور از برند مراکز صادرکنندۀ گواهینامه ها می باشند.
اعتبار مراکز و مؤسسات ارائه دهنده ی گواهینامه ایزو (ISO)
در ادامه برای نمونه نحوۀ اخذ گواهینامه ایزو 9001 (ISO 9001) شرح داده می شود که بقیه ی گواهینامه های ایزو هم شبیه گواهینامه ISO 9001  می باشند.
درخواست گواهینامه ی ISO 9001 بدین معناست که مدیرعامل یا شخص اول شرکت یا سازمان خود را متعهد می کند که سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 را در سازمان خود طراحی و اجرا کند.
مدیرعامل سازمان درخواست دهنده گواهینامه ایزو ISO در برخی موارد بدلیل ترافیک کاری می تواند شخص دیگری را به عنوان نماینده مدیریت معرفی نماید که ایشان نیز موظف هستند با توجه به اختیاراتی که از طرف مدیر ارشد به او داده شده در جهت طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) گام بردارد.
نماینده مدیریت که شخصی است که بر نیازهای مشتری، ساختار سازمان، کلیه فرایندها و درک صحیح و کامل از الزامات استاندارد ISO 9001  اشراف دارد معمولاً می تواند  از مدیران ارشد میانی باشد.
نماینده مدیریت باید تجربه ، صلاحیت، وآموزش های لازم جهت پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 را داشته باشد در غیراینصورت سازمانها میتوانند از مشاورین متخصص جهت این کار استفاده کنند. مشاورین می بایست با تکیه بر تخصص و تجربه ی خود در این امر حساس به کمک نماینده مدیریت و سایر افرادی که درگیر با موضوع هستندآمده و در جهت طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت(ISO 9001) گام بردارند.
البته در برخی  سازمانهای بزرگ با توجه به تصمیم کمیته یا کارگروه ویژه که اتفاقاً وظیفه انتخاب نماینده مدیریت را نیز بر عهده دارند، واحدی به نام واحد کنترل کیفیت تشکیل می گردد.
برخی از آموزش ها توسط مشاورین به پرسنل و مدیران مؤثر بر کیفیت شرکت ها داده می شود تا بتوانند در طراحی و پیاده سازی ISO 9001 مؤثر واقع شوند این آموزش ها شامل دوره هایی از قبیل الزامات، مستندسازی و تشریح مبانی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) ، ممیزی های داخلی ISO 9001، ایجاد سوابق کیفی و ... می باشد.
مستندسازی مستنداتی که از سوی سازمان استاندارد الزام شده و مستندات با درجه اهمیت بالا از جمله دیگر اقداماتی است که در این دوره ها آموزش داده خواهد شد. البته این نکته قابل ذکر است که حجم و نوع مستندات به حجم و نوع سازمان متقاضی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 بستگی دارد؛ درواقع برای هر شرکت با فیلد کاری مختلف نیازمند ایجاد مستندات مربوط به همان کار می باشد.
پس از گذر از این مراحل و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 نوبت به محک زدن این سیستم می رسد به همین منظور ممیزی های داخلی درنظرگرفته شده تاعدم انطباق ها در صورت وجود پیدا شده و برطرف گردند. افراد ممیز باید جدا از سازمان ممیزی شونده، آموزش دیده و دارای صلاحیت باشند.
پس از انجام ممیزی های داخلی و برطرف نمودن عدم انطباق ها و همچنین انجام اثربخشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه، حال می توان گفت که سیستم مدیریت کیفیتی که در این سازمان پیاده شده قابلیت انجام ممیزی خارجی توسط مرجع صدور گواهینامه مربوطه (CB) را دارند.
همانگونه که در ابتدای مطلب هم به آن اشاره شد مراحل بالا برای دریافت گواهینامه ISO 9001 (ایزو 9001،  سیستم مدیریت کیفیت) به عنوان نمونه بیان شد برای بقیه گواهینامه ها نیز اکثر مراحل به همین صورت می باشد.
برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص قیمت، نوع و نحوه اخذ گواهینامه ها با توجه به بودجه و نیاز تعریف شده خودتان می توانید مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید

فرم الکترونیکی درخواست ایزو

دانلود فرم درخواست خدمات ایزو

اندیشه های برتر ، جویای بهترینند ...

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صورت آنلاین (از طریق سایت) یا  تلفنی با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید.

بهکارا  :     2774 3341 - 021

               33409150 - 021

 

درباره ما

گروه مشاورین بهکارا

09123876275

021-33409150

021-33412774

info@behkara.com

تهران، خیابان شهید رجایی،خیابان شهدای شاملو،مجتمع وکیل، طبقه اول پلاک75، گروه مشائرین بهکارا